Monday, May 11, 2009

Advendiaja alguseks!


" See tõeline valgus, mis valgustab igat inimest, oli tulemas maailma. Tema oli maailmas , ja maailm on tekkinud Tema läbi ja maailm ei tundnud Teda. " Jh 1: 9-10
Advendiajaga ei alga mitte ainult uus kirikuaasta vaid eelkõige ootuseaeg. Ootusega on teatavasti lood nõnda nagu nad on, et igaühel meist on omad kogemused. Mõnikord on ootused ennast õigustanud ja mõnikord mitte. Ootamine võib olla pikk protsess aga samas võib ka olla lühike protsess. Mida me siis ootame? Kirikukeelt kasutades ootame oma lunastust, mis on ilmunud Jeesuses kristuses. Jumala Poja sünd on kogu meie ootuse allikaks. See ootus nõuab kannatlikkust ja juurdlemist oma südameasjade üle. Advendiaeg on ettevalmistusaeg, et teha ruumi sellele, kes tuleb Issanda nimel- Hosanna kõrges! Kui südameukse lukk on roostes siis tuleks seda õlitada ning avada valgusele, mis on ilmunud Jeesuses Kristuses, meie Issandas. Et see valgus valgustaks kogu meie elu ja tegemisi.

No comments:

Post a Comment